Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Samsung Galaxy F13 4GB/128GBPre-owned
Waterfall Blue| official| 128GB
৳11400 Tk
The Samsung Galaxy F13 features a 6.6-inch PLS LCD display, Exynos 850 chipset, and a triple 50 MP rear camera setup. It offers a 6000mAh battery, 4GB RAM, and 128GB storage, providing a powerful, budget-friendly smartphone experience with Android 12 and One UI 4.1.
Status :
Out Of Stock
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
4GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.6 inches |
| Display Type | PLS LCD |
| Display Resolution | 1080 x 2408 pixels, 400 ppi |
| Dimensions | 165.4 x 76.9 x 9.3 mm |
| Weight | 203 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 12, One UI 4.1 |
| Chipset | Exynos 850 (8nm) |
| Network | GSM, HSPA, LTE |
| Memory | 128GB storage, 4GB RAM (microSDXC support) |
| Main Camera |
Triple 50 MP (wide, f/1.8), 5 MP (ultrawide, f/2.2), 2 MP (depth, f/2.4); 1080p video recording
|
| Selfie Camera |
8 MP (f/2.2); 1080p video recording
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity sensor |
| Battery Info | 6000 mAh, 15W fast charging |
| Other Features / Info | 3.5mm headphone jack, USB Type-C 2.0, One UI 4.1 features (dark mode, app drawer, etc.), wide color gamut display |



